GTIN : 5060280584725
5 x Cauliflower Power 5 x Killer Tomato 5 x Give Peas a Chance 5 x Three Amigos
Weight/Volume :
Inner GTIN :
Packaging Type : Sachet
Cauliflower, Mature Cheddar Cheese (Cheddar Cheese (MILK), Anticaking Agent (Potato Starch)), Potatoes, Grilled Onion, Apple, Garlic & Salt Pellets (Coconut Oil, Garlic, Salt), Cream Pellets (Cream (MILK), Stabilizer Carrageenan), Vegetable Stock Pellets (Coconut Oil, Water, Vegetable Stock (Salt, Maltodextrin, Yeast Extract, Sugar, Vegetable Powder (Onion, Tomato, Carrot), Vegetable Oil (Rapeseed), Natural Flavouring), Onion (Onion, Rapeseed Oil), Garlic)
| Typical Values | Per 100g/ml |
|---|---|
| Energy |
557 kJ 134 kcal |
| Fat | 9.7 g |
| - of which saturates | 7 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| - of which sugars | 3.1 g |
| Fibre | 1.4 g |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 1.55 g |
| Contains Cereal | No |
| Contains Gluten | - |
| Contains Milk | Yes |
| Contains Eggs | No |
| Contains Peanuts | No |
| Contains Nuts | No |
| Contains Crustaceans | No |
| Contains Mustard | No |
| Contains Fish | No |
| Contains Lupin | No |
| Contains Sesame | No |
| Contains Celery | No |
| Contains Soya | No |
| Contains Molluscs | No |
| Contains Sulphur Dioxide | No |
| Suitable for Vegetarians | Yes |
| Suitable for Vegans | No |
| Suitable for Sufferers of Lactose Intolerance | |
| Suitable for Coeliacs | Yes |
| Approved for a Halal Diet | No |
| Approved for a Kosher Diet | No |
Blend one frozen sachet with 200ml of boiling water for 60 second, then microwave for 2 minute
Keep below -18C frozen
Poland ()
Weight/Volume :
Inner GTIN :
Packaging Type : Sachet
Peas, Potatoes, Grilled Onion, Garlic & Salt Pellets (Coconut Oil, Garlic, Salt), Coconut Milk Pellets, Vegetable Stock Pellets (Coconut Oil, Water, Vegetable Stock (Salt, Maltodextrin, Yeast Extract, Sugar, Vegetable Powder (Onion, Tomato, Carrot), Vegetable Oil (Rapeseed), Natural Flavouring), Onion (Onion, Rapeseed Oil), Garlic), Lemon Zest
| Typical Values | Per 100g/ml |
|---|---|
| Energy |
459 kJ 109 kcal |
| Fat | 4.9 g |
| - of which saturates | 4.3 g |
| Carbohydrates | 10.2 g |
| - of which sugars | 4.8 g |
| Fibre | 4.3 g |
| Protein | 4.1 g |
| Salt | 1.54 g |
| Contains Cereal | No |
| Contains Gluten | - |
| Contains Milk | No |
| Contains Eggs | No |
| Contains Peanuts | No |
| Contains Nuts | No |
| Contains Crustaceans | No |
| Contains Mustard | No |
| Contains Fish | No |
| Contains Lupin | No |
| Contains Sesame | No |
| Contains Celery | No |
| Contains Soya | No |
| Contains Molluscs | No |
| Contains Sulphur Dioxide | No |
| Suitable for Vegetarians | Yes |
| Suitable for Vegans | Yes |
| Suitable for Sufferers of Lactose Intolerance | |
| Suitable for Coeliacs | Yes |
| Approved for a Halal Diet | No |
| Approved for a Kosher Diet | No |
Blend one frozen sachet with 200ml of boiling water for 60 second, then microwave for 2 minutes
Keep below -18C frozen
Poland ()
Weight/Volume :
Inner GTIN :
Packaging Type : Sachet
Roasted Sweet Potato, Roasted Red Pepper, Red Grapes, Coconut Milk Pellets, Garlic & Salt Pellets (Coconut Oil, Garlic, Salt), Chilli Pellets, Mexican Herb Pellets (Grilled Red Pepper, Garlic, Onion (Onion, Rapeseed Oil), Coriander, Tomato Paste, Cumin, Red Chilli Pepper, Coriander Seed Powder, Onion Powder, Oregano, Salt, Lime Juice, Sugar, Cinnamon, Natural Aroma).
| Typical Values | Per 100g/ml |
|---|---|
| Energy |
389 kJ 92 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| - of which saturates | 2.8 g |
| Carbohydrates | 13.7 g |
| - of which sugars | 5.8 g |
| Fibre | 2.6 g |
| Protein | 1.2 g |
| Salt | 0.84 g |
| Contains Cereal | No |
| Contains Gluten | - |
| Contains Milk | No |
| Contains Eggs | No |
| Contains Peanuts | No |
| Contains Nuts | No |
| Contains Crustaceans | No |
| Contains Mustard | No |
| Contains Fish | No |
| Contains Lupin | No |
| Contains Sesame | No |
| Contains Celery | No |
| Contains Soya | No |
| Contains Molluscs | No |
| Contains Sulphur Dioxide | No |
| Suitable for Vegetarians | Yes |
| Suitable for Vegans | Yes |
| Suitable for Sufferers of Lactose Intolerance | |
| Suitable for Coeliacs | Yes |
| Approved for a Halal Diet | No |
| Approved for a Kosher Diet | No |
Blend one frozen sachet with 200ml of boiling water for 60 second, then microwave for 2 minutes
Keep below -18C frozen
Poland ()
Weight/Volume :
Inner GTIN :
Packaging Type : Sachet
Tomatoes, Red Grapes, Semi Dried Tomatoes, Roasted Red Pepper, Potatoes, Cream Pellets (Cream (MILK), Stabilizer Carrageenan), Garlic & Salt Pellets (Coconut Oil, Garlic, Salt), Basil
| Typical Values | Per 100g/ml |
|---|---|
| Energy |
367 kJ 86 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| - of which saturates | 3.3 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| - of which sugars | 6.9 g |
| Fibre | 2.2 g |
| Protein | 1.6 g |
| Salt | 1.02 g |
| Contains Cereal | No |
| Contains Gluten | - |
| Contains Milk | Yes |
| Contains Eggs | No |
| Contains Peanuts | No |
| Contains Nuts | No |
| Contains Crustaceans | No |
| Contains Mustard | No |
| Contains Fish | No |
| Contains Lupin | No |
| Contains Sesame | No |
| Contains Celery | No |
| Contains Soya | No |
| Contains Molluscs | No |
| Contains Sulphur Dioxide | No |
| Suitable for Vegetarians | Yes |
| Suitable for Vegans | No |
| Suitable for Sufferers of Lactose Intolerance | |
| Suitable for Coeliacs | Yes |
| Approved for a Halal Diet | No |
| Approved for a Kosher Diet | No |
Blend one frozen sachet with 200ml of boiling water for 60 second, then microwave for 2 minutes
Keep below -18C frozen
Poland ()